ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐ


2011թ. Ժաուտիկովյան օլիմպիադա

ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԿԱԶՄԸ, ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԸ և ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ 59-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԿԱԶՄԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Քլուջ-Նաբոկա, Ռումինիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2018 թվականի
հուլիսի 12-ից 23-ը:
Կայք՝ www.imo2018.org
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ 29-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԿԱԶՄԸ․․․ Անցկացման վայրը՝
- ք. Թեհրան, Իրան:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2018 թվականի
հուլիսի 15-ից 22-ը:
Կայք՝ www.ibo2018.org
ՔԻՄԻԱՅԻ 50-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԿԱԶՄԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- Սլովակիա և Չեխիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2018 թվականի
հուլիսի 19-ից 29-ը:
Կայք՝ www.50icho.eu
ՖԻԶԻԿԱՅԻ 49-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԿԱԶՄԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Լիսաբոն, Պորտուգալիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2018 թվականի
հուլիսի 21-ից 29-ը:
Կայք՝ www.ipho2018.pt
ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ, 15-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԿԱԶՄԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք․ Քվեբեկ, Կանադա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2018 թվականի
հուլիսի 31-ից օգոստոսի 6-ը:
Կայք՝ www.igeo2018.ulaval.ca
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ 30-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԿԱԶՄԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. ԾՈՒԿՈՒԲԱ, ք․ԻԲԱՐԱԿԻ, ՃԱՊՈՆԻԱ:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2018 թվականի
սեպտեմբերի 1-ից 8-ը:
Կայք՝ www.ioi2018.jp

Թվային տվյալներ դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաներից

Հարգելի գործընկերներ,
Ավարտվեցին 2017-2018 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաները։
Ստորև ներկայացնում ենք օլիմպիադաների թվային տվյալները։

1. Դպրոցական փուլ․․․
2. Մարզային փուլ․․․
3. Հանրապետական փուլ․․․
Ձեզ հետաքրքրող այլ հարցերի մասին կարող եք լրացուցիչ տեղեկանալ գրելով մեր էլ․փոստի հասցեին՝ [email protected] :
Հարգանքով՝
Օլիմպիադայի կազմկոմիտե

ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՓՈՒԼԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ, ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ ԵՎ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԸ

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱ - մարտի 23-26-ը:
Արդյունքները՝ 5-7-րդ դասարաններ, 8-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 5-7-րդ դասարաններ, 8-12-րդ դասարաններ:
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՖԻԶԻԿԱ - մարտի 26-29-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅՈՒՆ - մարտի 29-ից ապրիլի 1-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի թիվ 118 ավագ դպրոց (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՔԻՄԻԱ - ապրիլի 1-4-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի թիվ 118 ավագ դպրոց (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ - ապրիլի 4-6-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ ՔՎԱՆՏ վարժարան (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱ - ապրիլի 6-8-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի պետական համալսարան (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ - ապրիլի 8-10-ը:
Արդյունքները՝ 8-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 8-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ - ապրիլի 10-12-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ - ապրիլի 12-15-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՈՒ - ապրիլի 20-22-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ - ապրիլի 22-24-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ԱՆԳԼԵՐԵՆ - ապրիլի 28-30-ը:
Արդյունքները՝ 8-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 8-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի Վ․Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարան (քարտեզ)։
Գիշերակացի վայրը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ - ապրիլի 28-30-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի Վ․Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարան (քարտեզ)։
Գիշերակացի վայրը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ - ապրիլի 28-30-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Խ․Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարան (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրերը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ՀԵՊ - մայիսի 4-6-ին:
Արդյունքները՝ 8-11-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 8-11-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Մ․Ա․Ս․Է․․, Էջմիածնի ԷՕՐՆԵԿԵԱՆ հանրակրթական դպրոց (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՆԶՊ - մայիսի 11-13-ին:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Արամ Մանուկյանի անվան մարզառազմական մասնագիտացված դպրոց (քարտեզ)։

Նախնական զինվորական պատրաստության օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները՝
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․

Հայոց եկեղեցու պատմության հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
Տես հղումը՝ 8-11-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան,
10-րդ դասարան, 11-րդ դասարան։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան,
10-րդ դասարան, 11-րդ դասարան։

ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարան...
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարան:
Ուշադրություն։ Պատասխանները նշված են մուգ տառերով։

ԱՆԳԼԵՐԵՆԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
Տես հղումը՝ 8-12-րդ դասարան...
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարան:

ՖՐԱՆՍԵՐԵՆԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարան...
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարան:

ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԳՈՐԾՆԱԿԱՆ ՓՈՒԼ՝
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:
ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ՝
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:

ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՎԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 8-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ:

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
1. Ալբերտը և գործողությունները (1-ին օր):
2. Լևոնը և օղաբլիթները (1-ին օր):
3. Ավազակ լեմուրը (1-ին օր):
4. Կարևոր կանգառներ (2-րդ օր):
5. Օպտիմալ Փոխարինում (2-րդ օր):
6. Համլետի աղյուսակը (2-րդ օր):

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:

ՔԻՄԻԱՅԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի 9-12-րդ դասարանների մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (ՓՈՐՁԱՐԱՐԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
Լաբորատոր N:1, Լաբորատոր N:2, Լաբորատոր N:3, Լաբորատոր N:4, Լաբորատոր N:5:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ հանրապետական փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ՖԻԶԻԿԱՅԻ հանրապետական փուլի 9-12-րդ դասարանների մասնակիցների տեսական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ բողոքարկումից հետո։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (ՓՈՐՁԱՐԱՐԱԿՆ ՓՈՒԼ)՝
9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ:
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ հանրապետական փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ հանրապետական փուլի 8-12-րդ դասարանների մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ
արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 8-12-րդ դասարաններ․․․
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ եզրափակիչ փուլի ("Պատանի մաթեմատիկոս") մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ
արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝
5-7-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան (օր 2-րդ), 9-րդ դասարան (օր 2-րդ),
10-րդ դասարան (օր 2-րդ), 11-12-րդ դասարաններ (օր 2-րդ),
8-րդ դասարան (օր 1-ին), 9-րդ դասարան (օր 1-ին),
10-րդ դասարան (օր 1-ին), 11-12-րդ դասարաններ (օր 1-ին)։

Անցկացվեց 3-րդ Կովկասյան մաթեմատիկական միջազգային օլիմպիադան

Ռուսաստանի Դաշնության Ադիգեայի Հանրապետության Մայկոպ քաղաքում 2018թ. մարտի 15-ից 20-ը տեղի ունեցավ 3-րդ Կովկասյան մաթեմատիկական միջազգային օլիմպիադան, որի ժամանակ ֆիզմաթ դպրոցի սաները նվաճեցին 3-րդ կարգի երկու դիպլոմ:
Առավել մանրամասն կարդացեք այս հղումով․․․

ՀՀ ԿԳ Նախարարի հրաման N:237-Ա/2, 16.03.2018թ. - ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ԿԱԶՄԸ

ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ԿԱԶՄԸ․․․

Նախնական զինվորական պատրաստություն առարկայի մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-12-րդ դասարաններ։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
9-րդ դաս․ -
68 և ավելի,
10-րդ դաս․ -
72 և ավելի,
11-րդ դաս․ -
75 և ավելի,
12-րդ դաս․ -
82 և ավելի։
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ։ Տես հղումը՝
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
9-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի,
10-րդ դաս․ -
14.5 միավոր և ավելի,
11-12-րդ դասարաններ՝
13.5 միավոր և ավելի։
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ առարկայի մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները՝
Տես Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

Հայոց լեզվի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես հղումը՝
Հայոց լեզվի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ԱՆԳԼԵՐԵՆ, ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ և ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ առարկաների մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները
ԱՆԳԼԵՐԵՆ, ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ, ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ -
9-10-րդ դասարաններ, Չափանիշներ,
11-12-րդ դասարաններ, Չափանիշներ։

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ առարկայի մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ առարկայի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես հղումը՝
ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ առարկայի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-12-րդ դասարաններ։

Անցկացվեց «Ռոսատոմ» կորպորացիայի օլիմպիադաների եզրափակիչ փուլերը

Ս.թ. մարտի 10-ին ժամը 10:00-ին ՀԱՊՀ Երևանի ավագ դպրոցում «Ռոսատոմ» կորպորացիայի հովանու ներքո անցկացվեցին ֆիզիկա և մաթեմատիկա առարկաների օլիմպիադաների եզրափակիչ փուլերը․․․
Առավել մանրամասն կարդացեք այս հղումով․․․

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿԸ

Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորը՝ 7 միավոր և ավելի։
Տես հղումը՝ ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ...
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
10-12-րդ դասարաններ։
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
10-12-րդ դասարաններ։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿԸ՝
Մասնակիցների ցուցակը՝ Երևան և բոլոր մարզեր․․․

ՖԻԶԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորը՝
9-ից 12-րդ դասարաններ՝
8 միավոր և ավելի։
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՀԵՊ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՀԵՊ օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես հղումը՝
ՀԵՊ օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան,
10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան,
10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ առարկայի մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ առարկայի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես հղումը՝
ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ առարկայի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները բողոքարկումից հետո:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ՔԻՄԻԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
9-րդ դաս․ -
8 միավոր և ավելի,
10-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի,
11-12-րդ դասարաններ՝
22 միավոր և ավելի։
Ուշադրություն։ 9-րդ դաս․ գնահատվել է 20,
իսկ 10-12-րդ դաս․՝
50-միավորանոց համակարգում։
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
100 միավոր և ավելի:
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ...
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
1. Տեսակավորման ալգորիթմ:
2. Գաղտնագիր:
3. Հարցականներ:
4. Լևոնը և փքաբլիթները:

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ և ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Մաթեմատիկայի մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
5-րդ դաս․ -
13 միավոր և ավելի,
6-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի,
7-րդ դաս․ -
14 միավոր և ավելի,
8-ից 12-րդ դասարաններ՝
8 միավոր և ավելի։
Ուշադրություն։
- 5-7-րդ դասարանների 1-ից 10-րդ խնդիրները գնահատվում են յուրաքանչյուրը
1-ական, իսկ 11-ից 15-րդ խնդիրները 2-ական միավորով, առավելագույնը՝ 20 միավոր։
- ջնումներով և ոչճիշտ լրացված քառակուսիներով նշումները համակարգչի կողմից չեն ստուգվել։

ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ
ԵՐԵՎԱՆ /8-12-րդ դաս․/, ԵՐԵՎԱՆ /5-7-րդ դաս․/, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Ուշադրություն: Տեղադրվել են 5-7-րդ դասարանների մաթեմատիկայի օլիմպիադայի մարզային փուլի ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 5-7-րդ դասարանների ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ․․․

ՔԻՄԻԱՅԻ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՔԻՄԻԱՅԻ օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի արդյունքները։
Տես հղումը՝
ՔԻՄԻԱՅԻ օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի արդյունքները․․․
Ուշադրություն։ Բողոքարկումը մարտի 2-ին, ժամը 15:00-17:00։(հասցեն՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց)
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
9-րդ դասարան՝
17 և ավելի,
10-րդ, 11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
16 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
9-րդ դասարան՝
16 և ավելի,
10-րդ, 11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
15 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։

ՔԻՄԻԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
9-րդ դասարան՝
15 և ավելի,
10-րդ դասարան՝
13 և ավելի,
11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
12 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
9-րդ դասարան՝
15 և ավելի,
10-րդ դասարան՝
14 և ավելի,
11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
12 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-12 դասարաններ․․․
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Երկրորդ փուլին կարող են մասնակցել ք. Երևանի 200 և ավելի միավոր ստացած աշակերները, ինչպես նաև մարզերի 100 և ավելի միավոր ստացած աշակերները
Արդյունքներ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
1. Փոքրիկ Նարեի խնդիրը:
2. Ֆուտբոլիստների նկարներ:
3. Քաջ Նազարի կռիվը:
4. Թագուհի:
5. Խաղ թվանշաններով:

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորները բոլոր դասարանների համար
7 և ավելի՝ Երևան և բոլոր մարզեր․․․
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
10-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
10-12-րդ դասարաններ։

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
5-րդ դասարան՝
16 և ավելի,
6-րդ դասարան՝
15 և ավելի,
7-րդ դասարան՝
14 և ավելի,
8-րդ և 9-րդ դասարաններ՝
13 և ավելի,
10-րդ, 11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
12 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
5-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան,
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։
Ուշադրություն: Օլիմպիադաների արդյունքները կտեղադրվեն
փետրվարի 12 -ից սկսված։

ՀՀ ԿԳ նախարարի հրաման N:60-Ա/2

ՀՀ ԿԳ նախարարի հրամանը օլիմպիադաների մարզային փուլի ժամկետները, հանրապետական փուլի ժամկետները, անցկացման վայրերը, մասնակիցների թիվը հաստատելու մասին։
ՀՀ ԿԳ նախարարի հրաման N:60-Ա/2, 31 հունվարի 2018թ․ ։
Մարզային /Երևանի քաղաքային/ փուլի ժամկետները (հավելված 1)։
Հանրապետական փուլի ժամկետները և անցկացման վայրերը (հավելված 2)։
Հանրապետական փուլի մասնակիցների թիվը (հավելված 3)։

ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ
ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ


ԵՐԵՎԱՆ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐԱՐԱՏ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐՄԱՎԻՐ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐՑԱԽ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԼՈՌԻ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԿՈՏԱՅՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՇԻՐԱԿ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՍՅՈՒՆԻՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՏԱՎՈՒՇ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։

2018 թ. առաջին հաջողությունները դպրոցականների միջազգային օլիմպիադայում

2018թ. հունվարի 10-ից 16-ը Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում տեղի ունեցավ Ժաուտիկովյան միջազգային 14-րդ օլիմպիադան:
Հայաստանի Հանրապետությունից այդ օլիմպիադային մասնակցում էին 18 դպրոցականներ՝ 9-ական Ա.Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցից և Քվանտ վարժարանից:
Այս տարի օլիմպիադային մասնակցում էին 15 պետությունների 68 թիմեր՝ ավելի քան 450 աշակերտներով:
Հայաստանի երկու թիմերը միասին արժանացան
7 մեդալի՝
2 ոսկի
և 5 բրոնզ:
Ֆիզմաթ դպրոցի թիմից մեդալների են արժանացել՝
- Գևորգյան Դավիթ - ֆիզիկա՝ ոսկե մեդալ,
- Մաղաքյան Գագիկ - մաթեմատիկա՝ ոսկե մեդալ,
- Մարտիրոսյան Վահան - մաթեմատիկա՝ բրոնզե մեդալ,
- Կարագուլյան Վահե - մաթեմատիկա՝ բրոնզե մեդալ,
- Սարգսյան Էմմա - ֆիզիկա՝ բրոնզե մեդալ:
Քվանտ վարժարանից մեդալների են արժանացել՝
- Կարալյան Ալեքսանդր - մաթեմատիկա՝ բրոնզե մեդալ,
- Անդրեասյան Սամվել - ինֆորմատիկա ՝ բրոնզե մեդալ:
Որպես թիմերի ղեկավարներ Ալմաթի էին մեկնել ֆիզմաթ դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ Տիգրան Սարդարյանը և Քվանտ վարժարանի ֆիզիկայի ուսուցիչ Գրիգոր Աղաբաբյանը: