ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐ


2014
2013
2011թ. Ժաուտիկովյան օլիմպիադա

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
Բողոքարկումը ապրիլի 22 -ին, ժամը 10:00-12:00
Դիպլոմների հանձնումը ժամը 13:00-ին։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

"Աշխարհագրություն" առարկայի ընտրական փուլի մասնակցության մասին

"Աշխարհագրություն" առարկայի հանրապետական օլիմպիադայի 11-12-րդ դասարանների բոլոր դիպլոմակիր աշակերտները ապրիլի 25-ին ժամը 16։00-ին հրավիրվում են ԵՊՀ Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի թիվ 413 կաբինետ (հասցե` ք. Երևան, Ալեք Մանուկյան 1)` միջազգային օլիմպիադայի ընտրական փուլերին մասնակցելու համար։
"Աշխարհագրություն" առարկայի դպրոցական միջազգային օլիմպիադայի համակարգող` Թ. Վարդանյան:

Քիմիայի ընտրական փուլի մասնակցության մասին

Քիմիայի հանրապետական օլիմպիադայի 11-12-րդ դասարանների դիպլոմակիր աշակերտները ապրիլի 12-ին և ապրիլի 19-ին ժամը 15։00-ին ներկայանան Երևանի Ա․Շահինյանի անվան հատուկ դպրոց քիմիայի միջազգային օլիմպիադայի ընտրական փուլերին մասնակցելու համար։
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ։ Տեխնիկական պատճառներով
ապրիլի 19-ի ընտրական փուլի անցկացման օրը տեղափոխվել է, որի անցկացման մասին լրացուցիչ կտեղեկացվի։
Հանձնաժողովի նախագահ՝ Լիդա Սահակյան։

ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՓՈՒԼԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ, ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ ԵՎ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԸ

ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ։
- առաջին օրը՝ գիշերելու վայր են ներկայանում գիշերակացի կարիք ունեցող մասնակիցները ժամը 16:00-ից հետո,
- հաջորդ օր(եր)ը՝ օլիմպադաների անցկացում,
- վերջին օրը՝ բողոքարկում և դիպլոմների հանձնում,
- օլիմպիադաների սկիզբն է ժամը 10:00-ը, մասնակիցները ներկայանան ժամը 9:00-ին։
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱ - մարտի 23-26-ը:
Արդյունքները՝ 5-7-րդ դասարաններ, 8-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 5-7-րդ դասարաններ, 8-12-րդ դասարաններ:
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՖԻԶԻԿԱ - մարտի 26-29-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅՈՒՆ - մարտի 29-ից ապրիլի 1-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի թիվ 118 ավագ դպրոց (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՔԻՄԻԱ - ապրիլի 1-4-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի թիվ 118 ավագ դպրոց (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ - ապրիլի 4-6-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ ՔՎԱՆՏ վարժարան (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱ - ապրիլի 6-8-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի պետական համալսարան (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ - ապրիլի 8-10-ը:
Արդյունքները՝ 8-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 8-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ - ապրիլի 10-12-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ - ապրիլի 12-15-ը:
Արդյունքները՝ 9-12-րդ դասարաններ:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՈՒ - ապրիլի 20-22-ը:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ - ապրիլի 22-24-ը:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ԱՆԳԼԵՐԵՆ - ապրիլի 28-30-ը:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի Վ․Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարան (քարտեզ)։
Գիշերակացի վայրը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ - ապրիլի 28-30-ը:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Երևանի Վ․Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարան (քարտեզ)։
Գիշերակացի վայրը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ - ապրիլի 28-30-ը:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Խ․Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարան (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրերը՝ ՀՀ ԿԳՆ ՕԼԻՄՊՈՍ կրթահամալիր-ավագ դպրոց (քարտեզ)։
ՀԵՊ - մայիսի 4-6-ին:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման վայրը՝ Մ․Ա․Ս․Է․․, Էջմիածնի ԷՕՐՆԵԿԵԱՆ հանրակրթական դպրոց (քարտեզ)։
Գիշերելու վայրը՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (քարտեզ)։
ՆԶՊ - մայիսի 11-13-ին:
Ցուցակները՝ 9-12-րդ դասարաններ։
Անցկացման և գիշերելու վայրերը՝ Արամ Մանուկյանի անվան մարզառազմական մասնագիտացված դպրոց (քարտեզ)։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԳՈՐԾՆԱԿԱՆ ՓՈՒԼ՝
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:
ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ՝
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:

ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՎԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 8-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ:

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
1. Ալբերտը և գործողությունները (1-ին օր):
2. Լևոնը և օղաբլիթները (1-ին օր):
3. Ավազակ լեմուրը (1-ին օր):
4. Կարևոր կանգառներ (2-րդ օր):
5. Օպտիմալ Փոխարինում (2-րդ օր):
6. Համլետի աղյուսակը (2-րդ օր):

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:

ՔԻՄԻԱՅԻ հանրապետական օլիմպիադայի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ հանրապետական օլիմպիադայի 9-12-րդ դասարանների մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (ՓՈՐՁԱՐԱՐԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
Լաբորատոր N:1, Լաբորատոր N:2, Լաբորատոր N:3, Լաբորատոր N:4, Լաբորատոր N:5:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ հանրապետական փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ՖԻԶԻԿԱՅԻ հանրապետական փուլի 9-12-րդ դասարանների մասնակիցների տեսական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ բողոքարկումից հետո։
Տես հղումը՝ 9-12-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (ՓՈՐՁԱՐԱՐԱԿՆ ՓՈՒԼ)՝
9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ:
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼ)՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ հանրապետական փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ հանրապետական փուլի 8-12-րդ դասարանների մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ
արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 8-12-րդ դասարաններ․․․
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ եզրափակիչ փուլի ("Պատանի մաթեմատիկոս") մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ
արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝
5-7-րդ դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան (օր 2-րդ), 9-րդ դասարան (օր 2-րդ),
10-րդ դասարան (օր 2-րդ), 11-12-րդ դասարաններ (օր 2-րդ),
8-րդ դասարան (օր 1-ին), 9-րդ դասարան (օր 1-ին),
10-րդ դասարան (օր 1-ին), 11-12-րդ դասարաններ (օր 1-ին)։

Անցկացվեց 3-րդ Կովկասյան մաթեմատիկական միջազգային օլիմպիադան

Ռուսաստանի Դաշնության Ադիգեայի Հանրապետության Մայկոպ քաղաքում 2018թ. մարտի 15-ից 20-ը տեղի ունեցավ 3-րդ Կովկասյան մաթեմատիկական միջազգային օլիմպիադան, որի ժամանակ ֆիզմաթ դպրոցի սաները նվաճեցին 3-րդ կարգի երկու դիպլոմ:
Առավել մանրամասն կարդացեք այս հղումով․․․

ՀՀ ԿԳ Նախարարի հրաման N:237-Ա/2, 16.03.2018թ. - ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ԿԱԶՄԸ

ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ԿԱԶՄԸ․․․

Նախնական զինվորական պատրաստություն առարկայի մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-12-րդ դասարաններ։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
9-րդ դաս․ -
68 և ավելի,
10-րդ դաս․ -
72 և ավելի,
11-րդ դաս․ -
75 և ավելի,
12-րդ դաս․ -
82 և ավելի։
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ։ Տես հղումը՝
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
9-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի,
10-րդ դաս․ -
14.5 միավոր և ավելի,
11-12-րդ դասարաններ՝
13.5 միավոր և ավելի։
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ առարկայի մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները՝
Տես Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

Հայոց լեզվի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես հղումը՝
Հայոց լեզվի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ԱՆԳԼԵՐԵՆ, ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ և ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ առարկաների մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները
ԱՆԳԼԵՐԵՆ, ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ, ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ - 9-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ -
9-10-րդ դասարաններ, Չափանիշներ,
11-12-րդ դասարաններ, Չափանիշներ։

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ առարկայի մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ առարկայի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես հղումը՝
ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ առարկայի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-10-րդ դասարաններ, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-12-րդ դասարաններ։

Անցկացվեց «Ռոսատոմ» կորպորացիայի օլիմպիադաների եզրափակիչ փուլերը

Ս.թ. մարտի 10-ին ժամը 10:00-ին ՀԱՊՀ Երևանի ավագ դպրոցում «Ռոսատոմ» կորպորացիայի հովանու ներքո անցկացվեցին ֆիզիկա և մաթեմատիկա առարկաների օլիմպիադաների եզրափակիչ փուլերը․․․
Առավել մանրամասն կարդացեք այս հղումով․․․

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿԸ

Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորը՝ 7 միավոր և ավելի։
Տես հղումը՝ ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ...
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
10-12-րդ դասարաններ։
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
10-12-րդ դասարաններ։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿԸ՝
Մասնակիցների ցուցակը՝ Երևան և բոլոր մարզեր․․․

ՖԻԶԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորը՝
9-ից 12-րդ դասարաններ՝
8 միավոր և ավելի։
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՀԵՊ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՀԵՊ օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես հղումը՝
ՀԵՊ օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան,
10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան,
10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ առարկայի մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ առարկայի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները։
Տես հղումը՝
ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ առարկայի օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները բողոքարկումից հետո:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ՔԻՄԻԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
9-րդ դաս․ -
8 միավոր և ավելի,
10-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի,
11-12-րդ դասարաններ՝
22 միավոր և ավելի։
Ուշադրություն։ 9-րդ դաս․ գնահատվել է 20,
իսկ 10-12-րդ դաս․՝
50-միավորանոց համակարգում։
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
100 միավոր և ավելի:
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ...
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
1. Տեսակավորման ալգորիթմ:
2. Գաղտնագիր:
3. Հարցականներ:
4. Լևոնը և փքաբլիթները:

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ և ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Մաթեմատիկայի մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
5-րդ դաս․ -
13 միավոր և ավելի,
6-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի,
7-րդ դաս․ -
14 միավոր և ավելի,
8-ից 12-րդ դասարաններ՝
8 միավոր և ավելի։
Ուշադրություն։
- 5-7-րդ դասարանների 1-ից 10-րդ խնդիրները գնահատվում են յուրաքանչյուրը
1-ական, իսկ 11-ից 15-րդ խնդիրները 2-ական միավորով, առավելագույնը՝ 20 միավոր։
- ջնումներով և ոչճիշտ լրացված քառակուսիներով նշումները համակարգչի կողմից չեն ստուգվել։

ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ
ԵՐԵՎԱՆ /8-12-րդ դաս․/, ԵՐԵՎԱՆ /5-7-րդ դաս․/, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Ուշադրություն: Տեղադրվել են 5-7-րդ դասարանների մաթեմատիկայի օլիմպիադայի մարզային փուլի ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ։
Տես հղումը՝ 5-7-րդ դասարանների ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ․․․

ՔԻՄԻԱՅԻ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՔԻՄԻԱՅԻ օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի արդյունքները։
Տես հղումը՝
ՔԻՄԻԱՅԻ օլիմպիադայի Երևանի քաղաքային փուլի արդյունքները․․․
Ուշադրություն։ Բողոքարկումը մարտի 2-ին, ժամը 15:00-17:00։(հասցեն՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոց)
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:
Մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
9-րդ դասարան՝
17 և ավելի,
10-րդ, 11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
16 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
9-րդ դասարան՝
16 և ավելի,
10-րդ, 11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
15 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։

ՔԻՄԻԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
9-րդ դասարան՝
15 և ավելի,
10-րդ դասարան՝
13 և ավելի,
11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
12 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
9-րդ դասարան՝
15 և ավելի,
10-րդ դասարան՝
14 և ավելի,
11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
12 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-12 դասարաններ․․․
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Երկրորդ փուլին կարող են մասնակցել ք. Երևանի 200 և ավելի միավոր ստացած աշակերները, ինչպես նաև մարզերի 100 և ավելի միավոր ստացած աշակերները
Արդյունքներ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
1. Փոքրիկ Նարեի խնդիրը:
2. Ֆուտբոլիստների նկարներ:
3. Քաջ Նազարի կռիվը:
4. Թագուհի:
5. Խաղ թվանշաններով:

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորները բոլոր դասարանների համար
7 և ավելի՝ Երևան և բոլոր մարզեր․․․
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
10-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
10-12-րդ դասարաններ։

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
Անցողիկ միավորներ -
5-րդ դասարան՝
16 և ավելի,
6-րդ դասարան՝
15 և ավելի,
7-րդ դասարան՝
14 և ավելի,
8-րդ և 9-րդ դասարաններ՝
13 և ավելի,
10-րդ, 11-րդ և 12-րդ դասարաններ՝
12 և ավելի:
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
5-12 դասարաններ․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան,
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։
Ուշադրություն: Օլիմպիադաների արդյունքները կտեղադրվեն
փետրվարի 12 -ից սկսված։

ՀՀ ԿԳ նախարարի հրաման N:60-Ա/2

ՀՀ ԿԳ նախարարի հրամանը օլիմպիադաների մարզային փուլի ժամկետները, հանրապետական փուլի ժամկետները, անցկացման վայրերը, մասնակիցների թիվը հաստատելու մասին։
ՀՀ ԿԳ նախարարի հրաման N:60-Ա/2, 31 հունվարի 2018թ․ ։
Մարզային /Երևանի քաղաքային/ փուլի ժամկետները (հավելված 1)։
Հանրապետական փուլի ժամկետները և անցկացման վայրերը (հավելված 2)։
Հանրապետական փուլի մասնակիցների թիվը (հավելված 3)։

ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ
ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ


ԵՐԵՎԱՆ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐԱՐԱՏ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐՄԱՎԻՐ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐՑԱԽ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԼՈՌԻ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԿՈՏԱՅՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՇԻՐԱԿ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՍՅՈՒՆԻՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՏԱՎՈՒՇ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։

2018 թ. առաջին հաջողությունները դպրոցականների միջազգային օլիմպիադայում

2018թ. հունվարի 10-ից 16-ը Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում տեղի ունեցավ Ժաուտիկովյան միջազգային 14-րդ օլիմպիադան:
Հայաստանի Հանրապետությունից այդ օլիմպիադային մասնակցում էին 18 դպրոցականներ՝ 9-ական Ա.Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցից և Քվանտ վարժարանից:
Այս տարի օլիմպիադային մասնակցում էին 15 պետությունների 68 թիմեր՝ ավելի քան 450 աշակերտներով:
Հայաստանի երկու թիմերը միասին արժանացան
7 մեդալի՝
2 ոսկի
և 5 բրոնզ:
Ֆիզմաթ դպրոցի թիմից մեդալների են արժանացել՝
- Գևորգյան Դավիթ - ֆիզիկա՝ ոսկե մեդալ,
- Մաղաքյան Գագիկ - մաթեմատիկա՝ ոսկե մեդալ,
- Մարտիրոսյան Վահան - մաթեմատիկա՝ բրոնզե մեդալ,
- Կարագուլյան Վահե - մաթեմատիկա՝ բրոնզե մեդալ,
- Սարգսյան Էմմա - ֆիզիկա՝ բրոնզե մեդալ:
Քվանտ վարժարանից մեդալների են արժանացել՝
- Կարալյան Ալեքսանդր - մաթեմատիկա՝ բրոնզե մեդալ,
- Անդրեասյան Սամվել - ինֆորմատիկա ՝ բրոնզե մեդալ:
Որպես թիմերի ղեկավարներ Ալմաթի էին մեկնել ֆիզմաթ դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ Տիգրան Սարդարյանը և Քվանտ վարժարանի ֆիզիկայի ուսուցիչ Գրիգոր Աղաբաբյանը:

ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԿԱԶՄԸ, ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԸ և ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ 1-ԻՆ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Սոֆիա, Բուլղարիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2017 թվականի
սեպտեմբերի 7-ից 13-ը։
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ 29-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Թեհրան, Իրան:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2017 թվականի
հուլիսի 28-ից օգոստոսի 4-ը:
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ 28-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Կովենտրի, Մեծ Բրիտանիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2017 թվականի
հուլիսի 23-ից 30-ը:
ՖԻԶԻԿԱՅԻ 48-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Յոգոկարտա, Ինդոնեզիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2017 թվականի
հուլիսի 16-ից 24-ը:
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ 58-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Ռիո դե Ժանիերո, Բրազիլիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2017 թվականի
հուլիսի 12-ից 23-ը:
ՔԻՄԻԱՅԻ 49-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Նախոն Պատոմ, Թաիլանդ:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2017 թվականի
հուլիսի 6-ից 15-ը:
ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ և ԱՍՏՂԱՖԻԶԻԿԱՅԻ 11-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Ֆուկետ, Թաիլանդ:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2017 թվականի
նոյեմբերի 12-ից 21-ը: