ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐ


2011թ. Ժաուտիկովյան օլիմպիադա

ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԿԱԶՄԵՐԸ, ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԸ, ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ ԵՎ ԿԱՅՔԵՐԸ - 2020
ՔԻՄԻԱՅԻ 52-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- ք․Ստամբուլ, Թուրքիա։
Անցկացման վայրը՝
- Ֆիզմաթ դպրոց /առցանց, օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
հուլիսի 23 -ից 29-ը:
Կայք՝ ՔՄՕ-52
ՔԻՄԻԱՅԻ ՄԵՆԴԵԼԵԵՎՅԱՆ 54-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- Ֆիզմաթ դպրոց /առցանց, օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
հուլիսի 13 -ից 18-ը:
Կայք՝ MMO-54

Ուշադրություն։ Հրապարակվել են Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցի 7-րդ, 8-րդ և 10-րդ դասարաններ ընդունված դիմորդների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ`
7-րդ դասարան, 8-րդ դասարան, 10-րդ դասարան:

10-րդ դասարանի ընդունելության քննություններ

Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցում 17.07.2020 թ․-ին անցկացվեց 10-րդ դասարանի ընդունելության քննությունները։ Այս PDF ֆայլերով ծանոթացեք մաթեմատիկայի և ֆիզիկայի արդյունքներին ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ հետ, ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԻՆ, առաջադրանքներին ու լուծումներին:
Արդյունքները ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ հետո:
ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ (մաթեմատիկա և ֆիզիկա):
Մաթեմատիկա - առաջադրանքները:
Մաթեմատիկա - լուծումները:
Ֆիզիկա - առաջադրանքները:
Ֆիզիկա - լուծումները:
8-րդ դասարանի ընդունելության քննություններ

Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցում 14.07.2020 թ․-ին անցկացվեց 8-րդ դասարանի ընդունելության քննությունները։ Այս PDF ֆայլերով ծանոթացեք արդյունքներին ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ հետ, ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԻՆ, առաջադրանքներին և լուծումներին, ինչպես նաև գնահատման չափանիշներին`
Արդյունքները ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ հետո:
ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ:
Առաջադրանքները և լուծումները:
Գնահատման չափանիշները։
7-րդ դասարանի ընդունելության քննություններ

Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցում 11.07.2020 թ․-ին անցկացվեց 7-րդ դասարանի ընդունելության քննությունները։ Այս PDF ֆայլերով ծանոթացեք արդյունքներին ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ հետ, բողոքարկման համար դիմած աշակերտների ՑՈՒՑԱԿԸ, ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԻՆ, առաջադրանքներին և լուծումներին, ինչպես նաև գնահատման չափանիշներին՝
Արդյունքները ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ հետո:
ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ:
Առաջադրանքները և լուծումները:
Գնահատման չափանիշները։

Թվային տվյալներ դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաներից - 2020 թ․

Հարգելի գործընկերներ,
Ավարտվեցին 2019-2020 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաները։
Ստորև ներկայացնում ենք օլիմպիադաների թվային տվյալները։

1. Դպրոցական փուլ․․․
2. Մարզային փուլ․․․
3. Հանրապետական փուլ․․․
Ձեզ հետաքրքրող այլ հարցերի մասին կարող եք լրացուցիչ տեղեկանալ գրելով մեր էլ․փոստի հասցեին՝ info@olymp.am :
Հարգանքով՝
Օլիմպիադաների կազմկոմիտե

Սիրելի աշակերտներ,
Կից PDF ֆայլերի օգնությամբ ծանոթացեք ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի N։ 603-Ա/2 և N։ 730-Ա/2 հրամաններին հանրապետական առարկայական օլիմպիադաների եզրափակիչ փուլերում հաղթած անվանական կրթաթոշակ ստացող աշակերտների ցանկին։
Հրաման N։ 603-Ա/2:
Հրաման N։ 730-Ա/2։
Ուշադրություն։ Հանրապետական օլիմպիադաներում դիպլոմների և գովասանագրերի արժանացած ք․Երևանի մասնակիցները դիպլոմները և գովասանագրերը կարող են ստանալ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցից
/հեռ․ 010-20-13-10/, իսկ մարզերի մասնակիցները՝ մարզպետարանների կրթության բաժիններից։

ՔԻՄԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 11-12-րդ դասարաններ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ` 11-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ` 11-12-րդ դասարաններ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 11-12-րդ դասարան։

ՖՐԱՆՍԵՐԵՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆ․ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան։

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆ․ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան։

ՀԱՅՈՑ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան։

ԱՆԳԼԵՐԵՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան։

ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆ․ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան։

ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆ․ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան։

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՎԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ` 12-րդ դասարան:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 12-րդ դասարան։

ՆԱԽՆԱԿԱՆ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆ ՊԱՏՐԱՍՏՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ կհրապարակվեն ավելի ուշ:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ։ Օլիմպիադան անցկացվում է 2 օր՝
/օրերը տեղափոխվել են/։ Անցկացման վայրը՝ Նուբարաշենի ռազմամասնագիտացված դպրոց։
Օլիմպիադաները սկսվում են ժամը 10:00-ին, մասնակիցները ներկայանան ժամը 9:00-ին։

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ։ Դիպլոմների և գովասանագրերի հանձնման օրվա, ժամի և վայրի մասին բոլոր մրցանակակիրները կտեղեկացվեն լրացուցիչ։
ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ - 2-րդ օր`
1. Խոշոր թվի վերականգնումը, 2. Էմիլին և կոնֆետները,
3. Առանց ծառ կյանք չկա։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ - 1-ին օր`
1. Գլուխկոտրուկ, 2. Կառուցողական, 3. Մասնիկներ։ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ`
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ`
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Գործնական փուլին մասնակցում են 9-րդ դասարան 14,25 և ավելի, 10-րդ դասարան 14,75 և ավելի, 11-12-րդ դասարան 15 և ավելի միավոր ստացած մասնակիցները:
ՏԵՍԱԿԱՆ ԵՎ ԳՈՐԾՆԱԿԱՆ ՓՈՒԼԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ:
ԳՈՐԾՆԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ` 9-12-րդ դաս․։
ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ` 9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ - 2-րդ օր` 9-12-րդ դասարաններ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ - 2-րդ օր` 9-12-րդ դասարաններ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ - 1-ին օր /փորձարարական փուլ/`
Առաջադրանք N:1, Առաջադրանք N:2,
Առաջադրանք N:3, Առաջադրանք N:4։
Հավելված N:1, Հավելված N:2 ։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ ԵՎ ԳՈՎԱՍԱՆԱԳՐԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ:
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ ԵՎ ԳՈՎԱՍԱՆԱԳՐԵՐԸ՝
5-7-րդ դասարաններ, 8-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
5-րդ դաս., 6-րդ դաս., 7-րդ դաս.,
8-րդ դաս. - 1-ին օր, 9-րդ դաս. - 1-ին օր,
10-րդ դաս. - 1-ին օր, 11-12-րդ դաս. - 1-ին օր։
8-րդ դաս. - 2-րդ օր, 9-րդ դաս. - 2-րդ օր,
10-րդ դաս. - 2-րդ օր, 11-12-րդ դաս. - 2-րդ օր։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 5-12-րդ դասարաներ։

Օլիմպիադաների հանրապետական փուլի ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑԸ

ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ։ Գիշերելու կարիք ունեցող մասնակիցները գիշերելու վայր (Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ դպրոց,
հեռ․ 010-20-13-10) ներկայանան օլիմպիադայի անցկացման նախորդ օրը ժամը
16:00-ից հետո։ Օլիմպիադաները սկսվում են ժամը 10:00-ին, մասնակիցները ներկայանան ժամը 9:00-ին։
1.
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱ - փետրվարի 22-ին և 23-ին։
2.
ՖԻԶԻԿԱ - փետրվարի 25-ին և 26-ին։
3.
ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ - փետրվարի 27-ին։
4.
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅՈՒՆ - փետրվարի 29-ին և մարտի 1-ին։
5.
ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ - մարտի 7-ին և 8-ին։
6.
ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ - մարտի 9-ին։
7.
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱ - մարտի 10-ին և 11-ին։
8.
ՔԻՄԻԱ - օրերը տեղափոխվել են։
9.
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ - օրը տեղափոխվել է։
10.
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ - օրը տեղափոխվել է։
11.
ԱՆԳԼԵՐԵՆ - օրը տեղափոխվել է։
12.
ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՈՒ - օրը տեղափոխվել է։
13.
ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ - օրը տեղափոխվել է։
14.
ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՈՒ - օրը տեղափոխվել է։
15.
Հ Ե Պ - օրը տեղափոխվել է։
16.
Ն Զ Պ - մայիսի 16-ին և 17-ին։

ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի հրաման 133-Ա/2, 12.02.2020թ. - ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԻ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԹՎԻ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ

ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԻ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԹՎԻ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ․․․

ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի հրաման 132-Ա/2, 12.02.2020թ. - ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎՆԵՐԻ ԿԱԶՄԵՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ

ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎՆԵՐԻ ԿԱԶՄԵՐԸ․․․

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ուշադրություն։ Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները`
-9-րդ դաս․ -
13 միավոր և ավելի,
-10-րդ, 11-րդ և12-րդ դաս. -
11.5 միավոր և ավելի։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ուշադրություն։ Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները բոլոր դասարանների համար - 6 միավոր և ավելի։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՆԱԽՆԱԿԱՆ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆ ՊԱՏՐԱՍՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ք․Երևանի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
8-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-ՐԴ ԴԱՍ., 9-ՐԴ ԴԱՍ., 10-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ ԵՐԵՎԱՆ

ԵՊՀ-ի 2020 թ․-ի դպրոցականների օլիմպիադաներ

Ի գիտություն դպրոցների տնօրեններին,
Տեղեկացնում ենք, որ ս․թ․
մարտի 14-ին մեկնարկում են ԵՊՀ-ի 2020 թ․-ի դպրոցականների օլիմպիադաները, որին կարող են մասնակցել 12-րդ դասարանների աշակերտները։
Առավել մանրամասն ծանոթացեք կից փաստաթղթերին։
1. ԵՊՀ մինչհամալսարանական կրթության վարչության նամակը:
12. ՀՀ ԿԳՄՍ ԵՊՀ-ի նամակը։

ԱՆԳԼԵՐԵՆԻ, ՖՐԱՆՍԵՐԵՆԻ և ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆԻ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ (ք․Երևան)՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ, ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ, ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ (ԵՐԵՎԱՆ)՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ, ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ, ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ուշադրություն։ 1. Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները բոլոր դասարանների համար - 54 միավոր և ավելի։
2. Ավարտվել է կենսաբանության մարզային փուլի առցանց (online) բողոքարկումը։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ք․Երևանի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ ԵՐԵՎԱՆ։

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ուշադրություն։ Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները բոլոր դասարանների համար - 4.5 միավոր և ավելի։
Բոլոր մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 10-12-ՐԴ ԴԱՍ․:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝ 10-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ԲՈԼՈՐ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ տես այս հղումով․․․

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
- 5-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի,
- 6-րդ և 7-րդ դաս․ -
12 միավոր և ավելի,
- 8-ից 12-րդ դասարանների համար -
8 միավոր և ավելի։
Ուշադրություն։ Ավարտվել է 5-7-րդ դասարանների մաթեմատիկայի մարզային փուլի առցանց (online) բողոքարկումը։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 5-7-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ - 5-7-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ՝
5-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 6-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 7-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ- 8-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ՝
8-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ։
ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ- 8-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ՝
8-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՔԻՄԻԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ուշադրություն։ Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները բոլոր դասարանների համար - 20 միավոր և ավելի։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
9-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ք․Երևանի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ ԵՐԵՎԱՆ

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՎԻ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ք․Երևանի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ, 11-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ ԵՐԵՎԱՆ

ՀԱՅՈՑ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ք․Երևանի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
8-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
8-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ ԵՐԵՎԱՆ

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ք․Երևանի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
9-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 10-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ,
11-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆ, 12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ ԵՐԵՎԱՆ

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Ք․Երևանի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ արդյունքները և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆՆԵՐ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
A. Բիթային AND և OR:
B. ԴՆԹ կոդեր:
C. Հավասարասրٳն եռանկյٳններ:
D. X-ից փոքր։
E. Միջնարժեք։
ԲՈԼՈՐ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ տես այս հղումով․․․

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
բոլոր դասարանների համար -
14 միավոր և ավելի:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ՔԻՄԻԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ`
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
- 9-րդ դասարան՝
16 միավոր և ավելի;
- 10, 11 և 12-րդ դասարաններ՝ -
12 միավոր և ավելի։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ`
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
- 9-րդ դասարան -
17 միավոր և ավելի;
- 10-րդ դասարան -
15 միավոր և ավելի;
- 11-12-րդ դասարաններ -
17 միավոր և ավելի։
Ուշադրություն։ Մարզային փուլը կանցկացվի
ս․թ․
փետրվարի 7-ին, ժամը 13:00-ին։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ`
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
մարզեր ու Արցախ՝
- 9-10-րդ դասարաններ -
14 միավոր և ավելի;
- 11-12-րդ դասարաններ՝ -
13 միավոր և ավելի։
ք․Երևան՝
- 9-10-րդ դասարաններ -
15 միավոր և ավելի;
- 11-12-րդ դասարաններ՝ -
14 միավոր և ավելի։
Ուշադրություն։ Մարզային փուլը կանցկացվի
ս․թ․
փետրվարի 8-ին, ժամը 11:00-ին։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ տես այս հղումով․․․
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները բոլոր դասարանների համար՝
8 միավոր և ավելի:
Ուշադրություն։ Մարզային փուլը կանցկացվի
ս․թ․
հունվարի 30-ին, ժամը 13:00-ին։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ։

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները բոլոր դասարանների համար՝
- բոլոր մարզեր ու Արցախ -
11 միավոր և ավելի;
- ք․Երևան -
12 միավոր և ավելի։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
5-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան,
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։

Մարզային և հանրապետական փուլերի ժամկետները - 2020

Ծանոթացեք ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի հրամանին՝ դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաների մարզային և հանրապետական փուլերի ժամկետները հաստատելու մասին հետևյալ հղումով․․․ Հրաման N:1384-Ա/2, Հավելված 1, Հավելված 2։

Երևան քաղաքի տարածքային փուլի ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑԸ

Երևան քաղաքի դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի տարածքային փուլի ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑԻՆ ծանոթացեք հետևյալ հղումով` տես հղումը․․․

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՎԵՐԼՈՒԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ - անցողիկ միավորներ՝
- մարզեր ու Արցախ -
100 միավոր և ավելի;
- ք․Երևան -
150 միավոր և ավելի:
ՎԵՐԼՈՒԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ՝
Բոլոր առաջադրանքները․․․
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
A. Լևոնը և շոկոլադե սալիկը:
B. Համլետը և բարակաբլիթները:
C. Շախմատի թագուհին:
D. Խաժակը և K-կտորները։
E. Jigglypuff։
Ուշադրություն։
- Խնդիրները տեղադրված են am.spoj.com կայքում։ Այնտեղ կարող եք փորձել ձեր լուծումները։
- Առաջադրանքների կատարման տևողությունն է 150 րոպե։

ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ԵՐԵՎԱՆ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐԱՐԱՏ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐՄԱՎԻՐ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐՑԱԽ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԼՈՌԻ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԿՈՏԱՅՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՇԻՐԱԿ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՍՅՈՒՆԻՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՏԱՎՈՒՇ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։

ՀՀ ԿԳՄՍ ՆԱԽԱՐԱՐԻ ՀՐԱՄԱՆ N:888 Ա/2, 21.10.2019թ. - ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ԿԱԶՄԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ

ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ԿԱԶՄԸ․․․

ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԿԱԶՄԵՐԸ, ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԸ, ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ և ԿԱՅՔԵՐԸ - 2019
ՄԵԳԱՊՈԼԻՍՆԵՐԻ 4-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Մոսկվա, Ռուսաստան:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
սեպտեմբերի 1-ից 6-ը:
Կայք՝ megapolis.educom.ru/ru
Եվրոպայի ինֆորմատիկայի պատանեկան 3-րդ օլիմպիադա
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Մարիբոր, Սլովենիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
օգոստոսի 23-ից 29-ը:
Կայք՝ ejoi2019.si
ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԱՍՏՂԱՖԻԶԻԿԱՅԻ 13-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք․ Կեստհեյ, Հունգարիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
օգոստոսի 2-ից 9-ը:
Կայք՝ www.ioaa2019.hu
ՔԻՄԻԱՅԻ 51-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք․Փարիզ, Ֆրանսիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
հուլիսի 21-ից 30-ը:
Կայք՝ icho2019.paris
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ 26-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք․ Բրատիսլավա, Սլովակիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
հուլիսի 23-ից 29-ը:
Կայք՝ ceoi.sk
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ 30-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք․ Սեգեդ, Հունգարիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
հուլիսի 14-ից 21-ը:
Կայք՝ www.ibo2019.org
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ 60-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք․Բաթ, Մեծ Բրիտանիա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
հուլիսի 15-ից 22-ը:
Կայք՝ www.imo2019.uk
ՖԻԶԻԿԱՅԻ 50-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք․Թել-Ավիվ, Իսրայել:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
հուլիսի 7-ից 15-ը:
Կայք՝ www.ipho2019.org.il
ՔԻՄԻԱՅԻ ՄԵՆԴԵԼԵԵՎՅԱՆ 53-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Սանկտ-Պետերբուրգ, Ռուսաստան:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
ապրիլի 21 -ից 27-ը:
Կայք՝ MMO-53
ԺԱՈՒՏԻԿՈՎՅԱՆ 15-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք. Ալմաթի, Ղազախստան:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2019 թվականի
հունվարի 9 -ից 14-ը:
Կայք՝ www.izho.kz